ניגמה –  מערכת דיווחים על עבירות חוק צער בע״ח

בישראל מתבצעות עבירות רבות כנגד בעלי חיים כל יום, כל דקה. ישנם מקרים שצפים ועולים, אנו שומעים עליהם בחדשות או ברשת, אך בשל רצף האירועים הם מייד נעלמים ונשכחים. ישנם מקרים רבים שכלל אינם מגיעים לידיעת הציבור. המצב לא מאפשר לנו לדעת מה באמת קורה בעולם בתחום רווחת בעלי החיים וכך גם מונע מאיתנו ומהרשויות להתמודד עם התופעות השונות.

ניגמה באה לתת מענה לבעיה זו. ניגמה הינה מערכת מאגר נתונים חדשה והיחידה מסוגה בעולם. המערכת אוגרת כל פיסת מידע בכל דרך אפשרית אודות פעילויות עברייניות, לא מוסריות ולא כשרות שמתבצעות כנגד בעלי חיים באשר הם. המערכת מאפשרת לנו לקבל תמונת מצב אמיתית ועדכנית אודות המתרחש בעולם בתחום רווחת בעלי החיים. כך אנו מסוגלים לדעת באמת מה קורה בישראל ולהגיב בהתאם.

מה כולל המאגר?

המערכת אוספת כל פיסת מידע, כל עוד היא קשורה לרווחת בעלי חיים. אנו אוגרים מידע באמצעות ערוצים שונים, לשם כך אנו מפעילים צוות דסקאים שתפקידו ליירט מידע זה ולקטלג אותו: קטעי וידאו, תמונות, פעילות אינטרנטית )בפורומים, רשתות חברתיות, בלוגים וכדומה(, הדיווחים שלכם כמובן, כתבות בעיתונות, חומר גלם שהושג כתוצאה מפעילות שטח ועוד ועוד.
חשוב מכל! אנו מסמנים יעדים (אנשים ומקומות( אשר נחשדים בביצוע עבירות על חוק צער בעלי חיים או ביצעו פעולה בלתי מוסרית כלפי בעלי חיים כלשהו. יעדים אלו נשמרים אצלינו במערכת ואנו מנהלים אחריהם מעקב תמידי.
היתרון של המערכת הוא שדבר לא הולך לאיבוד, כמשהו כבר נשכח, המערכת עדיין זוכרת.

מיפוי

המערכת מנטרת תופעות וביכולתה לתת לנו תמונת מצב אודות כל תופעה ותופעה על פי מדינה או יבשות, זאת על פי מאפיינים שונים. כך אנו יכולים לשים את האצבע על המקומות בהם נדרשת תשומת לב יתרה. חשוב לנו גם לדעת מדוע אנשים עושים את מה שהם עושים. מדוע הם מתייחסים לבעלי החיים כפי שהם מתייחסים. מדוע תופעה אחת קיימת במדינה אחת ובאחרת אין לה זכר כלל. תשובות לשאלות הללו יכולות לסייע לנו לבנות מודל התמודדות מול כל תופעה ותופעה.

סטטיסטיקה

כחלק מהמיפוי ניגמה מציגה לנו נתונים סטטיסטיים אודות כל תופעה ותופעה, כמו: חתכי אוכלוסיה, גילאים, מגזרים, גברים ונשים וכו׳.

המערכת מאפשרת לנו לבנות את הפרופיל של המתעלל הסידרתי. כך אנו יכולים לצפות התפתחות של תופעה על פי מאפייני אוכלוסיה ואף לבצע מחקר אודות מתעללים סידרתיים על סמך נתונים שיש בידינו.

מעקב

היעדים אחריהם אנו מנהלים מעקב לעולם לא יכולים להתחמק מאיתנו. יעד )אדם או מקום( שביצע עבירה )בין אם הוא הורשע ובין אם לאו( נרשם אצלינו ונבדק. במידה ואנו מוצאים שיש מקום לפעול בעניינו אנו עושים זאת ויותר מכך, במידה ויבצע עבירה נוספת המערכת תיידע אותנו על כך. זהו יתרון גדול במצב בו יעד יכול לחמוק מהר מאוד מעיניי הציבור ובסופו של דבר גם מעונש. המערכת מסייעת לנו לאתר יעדים בעלי נטיה לביצוע עבירות סדרטיות על בעלי חיים ולפעול כנגדם בהתאם.

המלצות

עם הזמן המערכת מציגה לנו תמונת מצב עדכנית ודינמית אודות מה שמתרחש בכל מדינה ומדינה. גם אם במדינה מסוימת החוק שבא להגן על בעלי החיים הינו לקוי, עדיין יש באפשרותינו להציג לרשויות תמונת מצב עדכנית אודות מה שמתרחש במדינה זו כולל המלצות לטיפול לרבות מודלים מוצלחים הקיימים במדינות אחרות. במדינה שבה לא חל חוק צער בעלי חיים כלל, יש באפשרותינו לנסח מסמך מפורט ובו תמונת מצב עדכנית והמלצות לגורמים הרלוונטיים מהן התקנות אשר יש להתקין על מנת להגן על בעלי החיים במדינה זו וכיצד יש להתמוד עם תופעות הקיימות בתחומה.

מקרים מיוחדים

במקרים בהם הטיפול בהם אינו סובל דיחוי, אנו פותחים תיק איסוף אשר מטרתו היא להביא לממצאים ולהשיג ראיות משמעותיות שיאפשרו לרשויות במדינה בה התרחש האירוע למצות את ההליך החקירתי והמשפטי בתיק מול הגורם שביצע את העבירה. במקרה כזה אנו מפעילים צוות
איסוף מיוחד. צוות זה פועל בשיטות מגוונות במטרה לבנות תיק מודיעיני שמלבד ראיות הקושרות את הגורם בתיק לביצוע העבירה מכיל גם המלצות עבור הרשויות כיצד יש לנהוג במקרה המדובר.

שיתוף הפעולה שלכם

אנו מאמינים כי נוכל להשיג שליטה משמעותית בתחום בעלי החיים בעולם רק באמצעות שיתוף הפעולה שלכם. העירנות שלכם בנוגע למה שקורה סביבכם, בעיר שלכם, במדינה שלכם ואף במקרים שאתם נתקלים בהם ברשת או שהובאו לידיעתכם בדרכים אחרות הם המפתח לבניית מערכת שליטה חזקה ואפקטיבית. ככל שתרבו לדווח לנו, ככל שתרבו ליידע אחרים אודות המערכת נוכל להגיע לתוצאות משמעותיות ולהתקדם אל עבר השינו המיוחל מהר יותר

איך תוכלו לדווח

על מנת להגיש את הדיווח שלכם, הקמנו באתר טופס הגשת דיווח יעודי. טופס זה מקושר אל מאגר הנתונים שלנו ולאחר שהוזן במערכת הוא עובר בדיקה של דסקאי. אתם למעשה יכולים לדווח מכל מקום בו אתם נמצאים, מהמחשב האישי שלכם, מהטבלט או מהסמארטפון. גם אם נתקלתם בעבירה שמתבצעת בזה הרגע ממש לנגד עיניכם, כל שעליכם לעשות הוא לתעד את העבירה באמצעות הסמארטפון שלכם, להיכנס אל טופס הדיווח שנמצא באתר ולהעלות את הקובץ ישירות למאגר.  לטופס הדיווח…

אבטחת מידע

אנו מתחייבים לשמירת סודיות מוחלטת. אין אנו מערבים את הגורם המדווח בשום מקרה. במקרים מסוימים אנו ניצור קשר עם הגורם המדווח לצורך השלמת פרטים חסרים המאפשרים לנו לבדוק את הדיווח שנמסר. שמו ופרטיו האישיים של הגורם המדווח נשארים במאגרי הארגון ואינם מועברים לגורם חיצוני.