ב-2019 נעביר חוק למניעת זיווג ומכירת כלבים בישראל. נסגור את מרבית מטחנות הגורים בישראל. נפחית את כמות הכלבים בהסגרים וברחובות. זיווג של כלבים גזעיים יתאפשר רק בפיקוח ולאחר אישור הממונה. זה הרגע שלך!

רק מתוך בצע כסף. בישראל קיימת תעשייה ענפה של גידול ומכירת כלבים ״גזעיים״. מדובר בסוגים שונים של כלבים שהפכו פופולריים מאוד והזעירים שבהם אף נרכשים כאביזר אופנה לכל דבר. כלבים אלו מורבעים ומוחזקים ללא פיקוח. התפתחות הרשתות החברתיות בשנים האחרונות אף תרמה לגידול מאסיבי בסחר בכלבים אלו. אלפי כלבים שלא רואים אור יום. מדובר בחוות הרבעה אשר נסתרות לרוב מן העין וגורמות סבל רב לאלפי כלבים ברחבי הארץ. מדובר בתעשיה בקנה מידה מסחרי, שמגלגלת מליוני שקלים בשנה, כשהמטרה היא הפקת רווחים, זאת על חשבון רווחתם של בעלי החיים הללו, מה שמביא את הסוחרים להרביע ולהחזיק כלבים אלו בתנאים קשים מאוד. תעשיה ענפה זו הביאה עמה תופעה מחרידה בה כלבים רבים מוצאים את עצמם ברחובות, כלבים שאינם ראויים למכירה בשל בעיות גנטיות, כלבים שחלקם יגיעו להסגרים ויומתו בזריקת רעל קטלנית. חלקם יגיעו לרחוב, חלקם יומתו.

003 ללא יד מלטפת מרביתם של כלבים אלו חיים וגדלים כל חייהם ללא מגע או יד מלטפת, בבדידות, בזוהמה, לעתים במרתפים או מחסנים חשוכים וצפופים, ללא תנאי מחיה מינימלים, מבלי לצאת מהכלובים, מבלי לצאת לטיולים או מבלי לראות אפילו אור יום. במקרים רבים נמנע מהכלבים הללו טיפול וטרינרי בסיסי בכדי לחסוך בעלויות. במרבית המקרים הזיווגים מתבצעים בין קרובי משפחה, כמו למשל, בין אם לאחד מגוריה, או בין אח ואחות. הכלבים מאולצים להזדווג שוב ושוב. במהלך הזיווג קושרים את הנקבה כך שלא תוכל לזוז או להתנגד ומזווגים אותה בכח עם הזכר. הגורים מופרדים מאימם בגיל צעיר מדי, לעתים עוד בטרם הספיקו להגמל מהנקה, דבר הגורם להתפתחות לקויה שלהם ולתחלואה רבה. מזווגים אותם בכח

תרמו לנו מה עומד מאחורי הגור החמוד שכרגע רכשתם? ---------------------- דלקת בעטינים ---------------------- דלקות פרקים ---------------------- אפילפסיה ---------------- בעיות נשימה ---------------- קשיים בלידה ------------ לחץ תוך גולגלתי --------------------- תוקפנות --------------------- אלרגיות ------------------------- מחלות סרטניות --------------------- בעיות אגן ------------------ צליעה ההרבעות הרבות והלא מבוקרות שמבוצעות בגזעים אלו בינם לבין עצמם, ללא ידע ובקיאות בתחום, גורמות למחלות ולבעיות גנטיות רבות: רבים מהגורים לא שורדים, לאחר שנולדו עם בעיות רפואיות והתנהגויות קשות ופגמים גנטיים. לעתים אין ברירה אלא להמית את הכלב. נקבות שהורבעו שוב ושוב ואינן פוריות יותר ננטשות או מומתות. בנוסף, עם ההתפתחות והגדילה של הכלב שנרכש, מראהו משתנה יותר ויותר ומתרחק ממראה הכלב הגזעי הרצוי. גורים רבים מגיעים בבגרותם לגודל או מראה שונים מהרצוי כשרק רכשו אותם.

על כל כלב שבא לעולם, כלב חסר בית מוצא את מותו. תעשיה ענפה זו יוצרת באופן עקיף תופעות קשות אחרות והן: נטישות רבות של כלבים שלא עמדו בסטנדרטים של הרוכשים. בשל המחלות הגנטיות שנוצרות וחוסר הדמיון לגזע, בעלים רבים נוטשים כלבים אלו, אשר יגיעו בסופו של דבר לכלביות העירוניות ולעמותות השונות.

העומס הנוצר על הכלביות ובעמותות השונות יוצר תופעה נוספת קשה לכשעצמה והיא המתה מאסיבית של כלבים בריאים לחלוטין. כלבים אלו שבקלות יכלו למצוא משפחה מאמצת, מוצאים את מותם רק כי לא נמצא להם תא פנוי.

עשרות אלפי כלבים מומתים בישראל מדי שנה כתוצאה מתופעה זו. רוכשי הכלבים יוצרים ביקוש רב ובכך תורמים להמתתם של כלבים רבים בישראל. מדובר בסבל גדול מאוד לכלבים בכל קנה מידה.

תרמו לנו המקצועיות שלנו אנחנו כבר פועלים בשטח, מאתרים כל סוחר, כל בית גידול. אנו מתעדים את העבירות, את ההחזקה בתנאים הקשים, את ההרבעות הבלתי מבוקרות, את הנזקים הפיזיים לכלבים. אנו בונים את התשתית לשינוי. מחויבים לאמת אנו מאמינים ליכולת המקצועית שלנו אין תחרות. יש לנו ידע בתחום המודיעין, יש לנו אנשים בעלי נסיון. יש לנו אמצעים טכנולוגים מתאימים. אנחנו, הנשים והגברים היחידים שמסוגלים להציף את התופעה הקשה הזאת אל מעל פני השטח. אנו מחוייבים להגיע לחקר האמת. אנו מחוייבים להציג את המציאות כפי שהיא, כך שבבוא העת החברה תוכל לתת את דעתה על סמך העובדות הקשות שנציג. כך גם המחוקק יוכל להגיע למסקנה הנכונה ויחוקק את החוק שיביא למציאות הזאת סוף. אנו מאמינים ביכולת שלנו לשנות. יותר מדי שנים אנו כחברה אפשרנו למציאות הזאת להתקיים ולהתפתח, עד כי היא הפכה בלתי נסבלת. אנו מאמינים כי חיסול התופעה יביא לשינוי גדול ברווחת הכלבים בישראל ואף ישנה את פניי החברה ויהפכה לחברה חומלת ומתוקנת. זה טוב להם, זה טוב לנו!

003 ביחד נשנה את המציאות! זה הרגע שלך