מחזירים את כולם הביתה!

המתקפה הרצחנית והטבח שביצע חמאס בתושבי עוטף עזה, הביאה לפינוי מאסיבי של התושבים מהאיזור. עשרות אלפי המפונים קיבלו הוראה להשאיר את חיות המחמד שלהם מאחור, בעיקר כלבים וחתולים. רבים מהם ברחו ביום הטבח מבלי להותיר זכר. סוסים וכלבים אף נחטפו לעזה.

בימים שלאחר הטבח הנורא, רבים מבעלי החיים (כלבים, חתולים, פינות חי, חיות משק) חולצו על ידי עשרות פעילים. אולם, לא מעט חיות מחמד נעלמו מבלי להותיר זכר.

הקושי באיתור הנעדרים הביא אותנו להיכנס לתמונה. מאז אותו יום ארור של ה-7 באוקטובר, אנו מקבלים פניות רבות מתושבים שנדרשו להתפנות או ממשפחות של הרוגים או חטופים, בבקשה לאיתור חיות המחמד הנעדרות.

כארגון שמתמחה בפעילות מודיעינית בתחום בעלי החיים, כבר למעלה מ-13 שנים, שמנו לנו למטרה לאתר כל בעל חיים נעדר (חי או מת). זה המעט שנוכל לעשות עבור אלו שאיבדו כמעט הכל ואשר ספגו את האש עבור כולנו.

עמית והחתולים

החתולים של עמית – קיבוץ כפר עזה

זאת עמית ואלו החתולים שלה: ג’ינג’יס הג’ינג’י, חתול (פרווה מנומרת) וקטנה (שחורה לבנה). עמית חיה עם שלושת חתוליה, בשקט ושלווה בקיבוץ כפר עזה. ביום שבת, השביעי באוקטובר, מחבלים חמושים הגיעו לכפר עזה והחלו לירות לכל עבר. עמית, שהייתה לבדה בבית, כתבה לבני משפחתה, שהיא הולכת להסתתר בארון בממ”ד שבביתה. מאז הקשר איתה נותק. עמית נחטפה לעזה, ושלושת החתולים שלה נעלמו.

משפחתה של עמית רוצה שנמצא את החתולים שלה, כדי שכשתחזור מהשבי, היא תוכל להתאחד עימם

לונה נחטפה לעזה

לונה – קיבוץ ניר עוז

לונה נחטפה מקיבוץ ניר עוז ב-07 באוקטובר, על ידי מחבלי החמאס. ביום הטבח, הבעלים של לונה מיהרו להיכנס לממ״ד ולנעול את הדלת מאחוריהם. לונה לא הספיקה להיכנס אחריהם והמתינה להם מחוץ לדלת. מחבלי החמאס החליטו לקחת את לונה עמם לעזה. אחד העזתים שהחזיק בה צילם אותה ביום החטיפה, אך הוא מחק את הסרטון וירד למחתרת. מאז עקבותיה של לונה נעלמו. משפחתה ששרויה באבל כבד, מצפה לאות חיים ממנה.

אנו בארגון פועלים לחילוצה של לונה מתוך עזה. על פי המידע שיש בידינו, לונה נמצאת במקום בטוח לפי שעה, היות וצה״ל עדיין לא כבש את האיזור בו היא מוחזקת.

איקר נעלם בשבעה באוקטובר

איקר – קיבוץ כיסופים

ורד מקיבוץ כיסופים כותבת על איקר שלה: ״איקר שלנו, אוטוטו בן 10. הילד הבכור שלנו. מהיום שאימצנו אותו לא עזבנו אותו לרגע. ישן איתנו כל לילה, התכרבל לנו ברגליים. כל שנה חגגנו לו יומולדת כל המשפחה. איקר גידל איתנו יחד את הראל ושי-לי. עבר איתנו חוויות מדהימות ורגעים קשים. עכשיו הוא משוטט ולא איתנו. הוא נשאר בכיסופים אחרי האירועים הקשים ומאז אבדו עקבותיו. הלב שלנו פצוע ואני בטוחה שגם שלו. בבקשה עזרו לנו למצוא אותו על מנת שנוכל לשקם את הנפש שלנו וגם שלו.”

אנו מעריכים כי איקר ברח מהאיזור בעקבות האירועים הקשים, וכי הוא מסתתר בסביבה בה יש לו מקורות של מים ומזון. איתורו של איקר הוא רק ענין של זמן והשקעה במשאבים.

במהלך השבועות האחרונים הפעלנו אמצעים טכנולוגים ויכולות איסוף מודיעיניות, שסייעו לנו לאתר לא מעט חתולים וכלבים, ולהשיבם לחיק משפחתם.

מהאוויר

אנו משתמשים ברחפנים עם איכות זיהוי גבוהה, לאיתור בעלי החיים מהאוויר.

ביבשה

אנו מפעילים מצלמות מיוחדות, לאיתור בע״ח הפועלות 24 שעות ביממה.

בשטח

אנו פועלים בשטח לאיסוף מידע רלוונטי על בעלי החיים הנעדרים.

מסיפורי ההצלחה שלנו